KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14177280
*
nr 1417 7280
Nils-Göran Brunner
(1923-1986), Sverige
Oljemålning, "Utsikt från ateljén Västerhaninge". Signerad. Olja på pannå, 26x34cm, yttermått inklusive ram: 30x38cm
Nils-Göran Brunner, svensk bildkonstnär född i Lund 1923, död 1986 i Lund.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 september 2021
kl 18:49:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/9 22:03:38
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Nils-Göran Brunner
Nils-Göran Brunner, svensk bildkonstnär född i Lund 1923, död 1986 i Lund.
Läs mer om Nils-Göran Brunner
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nils-göran brunner olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:37
*
Nils-Göran Brunner
Nils-Göran Brunner, svensk bildkonstnär född i Lund 1923, död 1986 i Lund.
Läs mer om Nils-Göran Brunner
nr 1417 7280
Nils-Göran Brunner
(1923-1986), Sverige
Oljemålning, "Utsikt från ateljén Västerhaninge". Signerad. Olja på pannå, 26x34cm, yttermått inklusive ram: 30x38cm
Nils-Göran Brunner, svensk bildkonstnär född i Lund 1923, död 1986 i Lund.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 september 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/9 22:03:38 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Nils-Göran Brunner
Nils-Göran Brunner, svensk bildkonstnär född i Lund 1923, död 1986 i Lund.Läs mer om Nils-Göran Brunner
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nils-göran brunner olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:37